Publiczna Szkoła Podstawowa w Kopicach

Op@lskie dla podstawówek- zdalne nauczanie zbliża.

Utworzono dnia 09.06.2021

Zdalne nauczanie, które przytrafiło się naszej oświacie pokazało na początku na ile jesteśmy zdolni jako szkoła do realizacji zadań w nowych warunkach. nauczanie nie mogło stanąc w miejscu i czekać na dyrektywy,  gotowe rozwiązania. Okazało się, że problemem stał sie brak odpowiedniego narzędzia w postaci platformy, problemem były kiepskie parametry łącz internetowych, brak zasięgu telefonii cyfrowej czy wreszcie prozaiczny brak odpowiedniego sprzętu szczególnie po stronie uczniów ale też konieczność modyfikacji tego, czym dysponowali nauczyciele - szczególnie w domach.

Z pewnością wielką pomocą był program zaproponowany przez Samorząd Województwa Opolskiego. Program ten składał się z dwóch istotnych elementów. po pierwsze przyznawał szkołom nieodplatnie sprzęt elektroniczny w postaci laptopów dla nauczycieli prowadzących naukę zdalną. nasza placówka otrzymała 8 takich urządzeń, co znacznie wzbogaciło możliwości prowadzenia nauki zdalnej.Nauczyciele jednocześnie mieli możliwość skorzystania z nieodpłatnych modułów szkoleniowych w ramach których podnosili swoje kompetencjie w zakresie obsługi i wykorzystania platformy TEAMS . Dowiedzieli się także  jak reagować kiedy wśród uczniów w sieci pojawią się zachowania agresywne, hejt ,jak rozwiązywać konflikty i problemy wynikające z nauki zdalnej.

Nauka zdalna to nowe, niezwykłe i jak się okazało możliwe do zorganizowania działanie. Uważamy jako zespół, że zdaliśmy w tych trudnych dniach ważny egzamin podnosząc wyraźnie swoje kompetencje, umiejętności . Jesteśmy bardzo wdzięczni Samorządowi Województwa za zorganizowane bardzo konkretne wsparcie w sprzęcie , a Regionalnemu Zespołowi Wsparcia Placówek  za bardzo dobre, merytoryczne szkolenia  w jakich braliśmy udział.

Kadra pedagogiczna PSP w Kopicach

Licznik odwiedzin: